„…život až na dřeň…ten vede mé pero…“

PROGRAMOVÁ NABÍDKA - KULTURNÍ

1. VYSTOUPENÍ PRO DOSPĚLÉ - One woman show / beseda  (přednášky na motivy stejnojmenných knih autorky)

POUTA Z PAVUČIN – O tématu nebezpečných závislostí, kultu mládí a krásy a problémech, které se k nim vážou. Kam může vést chorobná snaha docílit fyzické dokonalosti spojená s touhou po penězích? 

MRAZIVÉ HRY – Stalking a deprese. Jaká úskalí má nedobrovolné pronásledování a proč může končit tragédií? Jak se bránit útokům a nevyžádaným intervencí násilníků  a předejít i tak těžkým následkům, jakými jsou psychické dopady, například deprese? Na základě osobní zkušenosti autorky.

POHÁRY TOUHY – Víno, duchové a erotika. Mystické téma o životě mezi nebem a zemí, ale i o výrobě vína a životě vinařů propojené s odlehčeným motivem erotiky. Duše ze záhrobí se občas opravdu vrací na zem, a zdaleka ne vždy jsou čisté a bez úmyslu škodit. Někdy však mohou také pomáhat. Autorka čerpala i z vlastních zážitků s tajemnými příchody zemřelých zpátky do světa živých.

2. VYSTOUPENÍ PRO DĚTI „Kočkohrátky s Ťapičkou“

Kreslení, čtení a vyprávění příběhů z kočičího života. Kočičky totiž stejně jako děti prožívají svá dobrodružství! Tak třeba Ťapička, bílé koťátko s šedým ocáskem. Ta přijíždí do nového domova mezi tři další kočičky a píše si deník. O tom je knížka Z deníku kočičky Ťapičky (vychází v roce 2017) a sama hrdinka ústy autorky dětem převypráví některé z taškařic, které společně s novými zvířecími kamarády prožívá…

 

PROGRAMOVÁ NABÍDKA - VZDĚLÁVACÍ

SEMINÁŘ - Jak vzniká kniha

Kurz, rozčleněný do čtyřech bloků, poskytne posluchačům praktický návod, jak zpracovat knižní rukopis a připravit ho k předání nakladateli. Přehledný program v délce cca 90 minut včetně názorných ukázek, prezentace jednotlivých kroků při tvorbě knižního díla různého rozsahu. BONUS: tipy, návody a užitečné rady z praxe zkušené spisovatelky.

Pozn.: určeno pro: školy (ZŠ, SŠ), dospělou veřejnost, univerzity 3. věku nebo čtenářské kluby (a všem zájemcům o tvorbu s chutí napsat vlastní knihu). Možnost následného zakoupení vytvořeného online kurzu k domácímu studiu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro pořadatele: ceník a podmínky získáte na kontaktních adresách asistent@marketaharasimova.cz a marketa@marketaharasimova.cz, případně využijte formuláře: www.marketaharasimova.cz/kontakt/