Nabídka pořadů

platná pro rok 2023

BESEDA / TALKSHOW

BESEDA / TALKSHOW

KLASICKÁ BESEDA S AUTORSKÝM ČTENÍM - komické i tragikomické historky ze zákulisí tvorby spisovatelky, divadelní a TV scenáristky a herečky. Všetečné dotazy vítány.

Besedy s tématem:

  • UTEČ SVÉ DEPRESI - lze porazit duševní nemoc? Na motivy knihy Osmnáct a z vlastní zkušenosti s depresí.
  • ŽIJEME S KOČKOU- humorná beseda o životě se zvířaty, jak ho všichni známe, podle chystané knihy Na kočičí svědomí (vychází březen 2022).
  • JAK VZNIKÁ KNIHA - od nápadu spisovatele, přes redakční práce v nakladatelství až na pulty knihkupectví. Vše o procesu vzniku knihy od A do Z, z profesních zkušeností spisovatelky a nakladatelky.
  • KLINICKÁ SMRT - beseda na motivy stejnojmenné knihy - jak to vlastně je se životem po smrti?

Vhodné pro: veřejnost, 2. stupeň ZŠ, studenty SŠ.


KNIŽNÍ DIVADLO PRO DĚTI

Kočkohrátky s bílým koťátkem

Knižní divadlo dává knížce nový rozměr - děti příběh uvidí na vlastní oči! Na motivy knih Z deníku kočičky Ťapičky a Koťátka kočičky Ťapičky (a pokračování Putování kočičky Ťapičky, vychází v říjnu 2023).

Divadelní podání kočičích příběhů podle knížek, kombinované s promítáním veselých obrázků a vtipných kočičích fotografií. Děti jsou během programu aktivně zapojovány formou diskuze, otázek nebo i předčítání. Cílem vystoupení je probudit v nich nevšední hranou formou zájem o knihy a čtení. Pořad je velmi oblíbený zejména u žáků 1. a 2. ročníků, lze propojit s pasováním prvňáčků na čtenáře. Vhodné i pro MŠ

Délka: 30-45 minut (podle věkové skupiny)

Pro děti 4-8 let

Jak se rodí kamarádi?

Divadelní hra - malá opička Kulička žije sama na ostrově uprostřed moře a cítí se náramně spokojená, že jí tam všechno patří. Jednoho dne však u ostrova ztroskotá Indián Velká Noha a začne mela. Kulička vetřelce na svém území nechce, Indiánovi ale nezbývá než na ostrově zůstat, dokud si nepostaví vor. Ti dva si neustále tropí naschvály a chovají se jako zarytí nepřátelé, aby nakonec zjistili, že se z nich - ani neví jak - stali nerozluční kamarádi. Hra je plná legrace a nabízí přesah (v dnešní obtížné době velmi důležitý), že kamarádit může každý s každým bez ohledu na vzájemné rozdíly, že je hezké si pomáhat a oddané přátelství je to nejcennější, co můžeme v životě získat.

Délka: 60 minut

Pro děti cca 7-12 let

Autorka: Markéta Harasimová

Hrají: Miroslav Hrabě (www.miroslavhrabe.cz) a Markéta Harasimová (www.marketaharasimova.cz)

Podmínky: kulisy a rekvizity máme, finanční podmínky dle písemné dohody (4000 Kč + cestovné, kalkuluje se ze 2 míst).


PODMÍNKY


Délka pořadů: děti cca 45 min, dospělí cca 60 min

Autogramiáda: ano (knihy k zakoupení, fotografie zdarma)

Technické zajištění: v závislosti na prostoru mikrofon / ozvučení. Projektor + plátno dle typu vystoupení

Podklady pro přípravu propagačních materiálů: budou dodány dle dohody v dostatečném časovém předstihu

Honorář za akci: základní 2000 Kč + cestovné: Hustopeče u Brna, 693 01 - dojezdové místo a zpět - 7Kč/km. Lze rozdělit mezi jednotlivé pořadatele, pokud budou dvě a víc akcí v blízkém okruhu dojezdového místa) - platí pro sólová vystoupení Markéty Harasimové 

V případě několika po sobě jdoucích akcích v jedné knihovně (častá varianta u dětských besed) je možné dohodnout množstevní slevu - viz aktuální nabídky.

Forma úhrady: bezhotovostní / faktura

Kontakt:

marketa@marketaharasimova.cz

harasimovamarketa@gmail.com

IČO: 04830601